• Záujem o nástup do ZŠ

• Vyplnením prihlášky vás zargistrujeme do zoznamu záujemcov a budeme Vás informovať o pripravovaných akciách - pozveme Vás na workshop pre budúcich prvákov, na zápis a na informačné stretnutia rodičov budúcich žiakov školy.

1. DOKUMENTÁCIA:
        PrihláškaŽiadosť je potrebné vyplniť s diakritikou, po jej vyplnení získate kód, pod ktorým viete kedykoľvek na stránke vyvolať žiadosť a následne upraviť a vytlačiť. Škola vydá rozhodnutia k žiadosti do 15. júna prebiehajúceho školského roku.

2. SPOZNAJTE NAŠU ŠKOLU
        2a. Predstavenie našej školy
        Radi vám našu školu osobne predstavíme, konkrétne

20.3.2024 o 16:00.

2b. Online materiály
        - ak vás zaujíma ako u nás vyzerá všedný deň, môžete si pozrieť Prelet našou školou,
        - v čom sa snažíme byť iní nájdete na našich stránkach.

3. Workshop - škola "nanečisto"

4. ZÁPIS
        Zápis prebehne 24.4.2024 v čase od 8:00 do 17:00, rodič sa dostaví v konkrétny čas aj s dieťaťom, ktorý si rezervuje. Rezervačný odkaz mu bude zaslaný rodičom, ktorí vyplnili elektronickú prihlášku.

Na zápis je potrebné:

• priniesť podpísané prihlášky oboma zákonnými zástupcami (ak nebudú podpísané oboma rodičmi, je potrebné doložiť aj splnomocnenie druhého rodiča)
        • predložiť OP zákonného zástupcu
        • predložiť/doniesť kópiu rodného listu dieťaťa (z oboch strán)
        • ak malo dieťa v š.r. 2022/23 odloženú povinnú školskú dochádzku, doniesť kópiu správy z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie alebo Centra špeciálno-pedagogického poradenstva
        • zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami spolu s písomnou žiadosťou (t. j. prihláškou) predkladá aj písomné vyjadrenie zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa
        • doniesť kópiu správy, ak dieťa absolvovalo vyšetrenie v Centre špeciálno-pedagogického poradenstva alebo v Centre pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, neplati pre vyšetrenie školskej zrelosti, odkladu povinnej školskej dochádzky a aprogenu pre šk. rok 2024/2025.

5. PEDAGOGICKÁ RADA
        Pedagogická rada vyhodnotí priebeh a výsledky zápisu a predloží riaditeľovi návrh zoznamu detí na prijatie do 1. ročníka. Na základe zoznamu budú pozvaní zákonní zástupcovia detí na informačnom stretnutí rodičov.

6. ROZHODNUTIE
        Do 24.5.2024  bude rodičom vystavené rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky. Rozhodnutia o neprijatí budú zaslané poštou, rozhodnutia o prijatí si  zákonný zástupca prevezme na 1. stretnutí zákonných zástupcov,  na ktorom sa  uhrádza  zápisné 30 EUR + školné na 3 mesiace. Uchádzači, ktorí nebudú prijatí, budú evidovaní ako náhradníci. V prípade, že niektoré dieťa zo zoznamu zapísaných detí nenastúpi, vedenie školy bude kontaktovať rodičov neprijatých detí a v prípade pretrvávajúceho záujmu bude dieťa môcť nastúpiť do 1. ročníka ZŠ.
        Dôvody neprijatia dieťaťa:
        - kapacita triedy
        - neodporučenie pedagogickej rady na základe zistených skutočností

7. INFORMAČNÉ STRETNUTIE rodičov budúcich prvákov
        Stretnutie rodičov budúcich žiakov s triednym učiteľom, priestor na otázky, ukážka učebníc, pomôcok, režimu dňa a pod.

8. PRIJÍMANIE NÁHRADNÍKOV - priebežne
        V prípade zmeny počtu prijatých detí (odhlásenie a pod.) budú dodatočne kontaktovaní rodičia náhradníkov.
        V prípade nástupu už počas roka alebo akýchkoľvek otázok, napíšte, prosím, email na ahoj@eskolapd.sk a Vašu žiadosť budeme riešiť individuálne.