• Záujem o nástup do ZŠ

• Pre záujemcov o zápis Vášho dieťaťa do našej ZŠ je k dispozícii nezáväzný formulár.

Vyplnením sa dostanete do zoznamu záujemcov a budeme Vás informovať o pripravovaných akciách - pozveme Vás na workshop pre budúcich prvákov, na zápis a na informačné stretnutia rodičov budúcich žiakov školy.

PROCES ZÁPISU:
        1. FORMULÁR

2. STRETNUTIE s riaditeľkou

Na stretnutí s pani riaditeľkou prediskutujete Vaše požiadavky a predstavy o vzdelávaní. Konkrétny termín si môžete zadať TU

3.WORKSHOP pre budúcich prvákov
        Pre zápisom do našej školy si Vaše dieťa môže u nás vyskúšať školu "nanečisto". Budúci prváci zažijú školský deň, na ktorom si vyskúšajú písanie písmom Comenia Script, počítanie Hejného metódou a taktiež hudobnú výchovu. Deti spoznajú pani učiteľky a priestory školy. Vyskúšajú si deň v škole s podobnou časovou štruktúrou, bez maminy a ocina :-). Deti budú mať taktiež zabezpečenú stravu.
        Akcia je BEZPLATNÁ.

4. PEDAGOGICKÁ RADA
        Pedagogická rada vyhodnotí Workshop a predloží riaditeľke návrh zoznamu detí na prijatie do 1. ročníka. Automaticky sú uprednostnení súrodenci stávajucich žiakov a deti zamestnancov. Na základe zoznamu budú pozvaní zákonní zastupcovia detí k zápisu.

5. ZÁPIS
        Zápis do ZŠ prebieha zväčša v apríli. Približne 2 týždne pred zápisom škola zašle pozvánky k zápisu na ktorom bude potrebné:
        - podpísať prihlášky a ďalšie dokumenty
        - OP zákonného zástupcu
        - doniesť kópiu rodného listu

- uhradiť zápisné 30 EUR (platí sa raz za celé štúdium) a školné za prvé 3 mesiace
        V záujme šetrenia Vášho času máte k dispozícii možnosť časovej rezervácie Vášho zápisu. Čas si prosím registrujte TU

6. ROZHODNUTIE
        Do 30 dní bude rodičom vystavené rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí a bude zaslané poštou, prípadne bude rodič vyzvaný k osobnému prevzatiu rozhodnutia. Uchádzači, ktorý nebudú prijatí, budú evidovaní ako náhradníci. V prípade, že niektoré dieťa zo zoznamu zapísaných detí nenastúpi, vedenie školy bude kontaktovať rodičov podľa poradia náhradníkov.
        Dôvody neprijatia dieťaťa:
        - kapacita triedy
        - neodporučenie pedagogickej rady,
        - neúčasť na Workshope pre budúcich žiakov,

7. INFORMAČNÉ STRETNUTIE rodičov budúcich prvákov
        Stretnutie rodičov budúcich žiakov s triednym učiteľom, priestor na otázky, ukážka učebníc, pomôcok, režimu dňa a pod.

8. PRIJÍMANIE NÁHRADNÍKOV - priebežne
        V prípade zmeny počtu prijatých detí (odhlásnie a pod.) budú dodatočne kontaktovaní rodičia náhradníkov.

V prípade nástupu už počas roka, alebo akýchkoľvek otázok, napíšte prosím email ma ahoj@eskolapd.sk a Vašu žiadosť budeme riešiť individuálne.