• Za kvalitu a predpísané množstvo stravy, hygienu a kultúru stravovania zodpovedá vedúca hlavná kuchárka.
        Za kultúru stravovania, organizáciu a výchovno vzdelávaciu činnosť pri jedle zodpovedá vychovávateľka a pedagogický dozor. Vedie deti k osvojeniu si základných návykov kultúrneho stravovania, uplatňuje individuálny prístup k deťom. Počas jedla nenásilne deti usmerňuje, podľa želania rodičov prikrmuje. Nenúti ich jesť.

Deti 2 - 3 ročné používajú pri jedle lyžičku, 4 - 5 ročné lyžičku a vidličku, postupne priberajú nôž. Deti 5 a viac-ročné používajú samostatne kompletný príbor. V závislosti od zručnosti detí sa umožní používanie kompletného príboru aj mladším deťom. Ak dieťa musí z objektívnych zdravotných dôvodov vylúčiť zo stravy určité potraviny, je zákonný zástupca povinný podať u vedúcej školskej jedálne žiadosť o výnimku v stravovaní dieťaťa. K žiadosti, ktorá musí obsahovať osobné údaje o dieťati, prikladá doklad od lekára (platí na príslušný školský rok), na ktorom je stanovená diagnóza a potraviny, ktoré dieťa nesmie jesť (alergia na mliečne výrobky,...).

Časový harmonogram podávania jedla

desiata: 8:30 - 9:00 hod.
        obed: 11:15 - 13:30 hod.
        olovrant: 14:10 - 15:00 hod.

Kontaktné údaje na prevádzku jedálne:
        jedalen@eskolapd.sk
        +421 918 805 015

V prípade akýkoľvek nápadov a podnetov na zlepšenie nášho školského stravovania nás neváhajte kontaktovať :-)!

• Skutočne zdravá škola

• Skutočne zdravá škola je komplexný program, integrovaný do života celej školy, ktorý si kladie za cieľ vytvárať kultúru stravovania, váži si jedlo, vychutnáva ho a učí o tom, odkiaľ pochádza a ako vzniká. Program využíva tému jedla k zatraktívneniu pobytu detí v škole prostredníctvom radostného zážitku zo školského obeda a rozširuje vzdelávanie o praktickú výučbu v školskej záhrade, návštevy fariem a hodín varenia.

Naša škola sa v školskom roku 2020/2021 zapojila do programu Skutočne zdravá škola a momentálne sa snaží dosiahnuť počiatočné bronzové hodnotenie.
          Ako sa nám darí napĺňať kritériá nájdete TU.

Bližšie informácie o programe nájdete na stránke skutocnezdravaskola.sk

• Obedy

• Naša školská jedáleň ponúka široký sortiment chutných a výživných jedál, vrátane čerstvých šalátov, cestovín, sladkých a teplých jedál. Uspokojujeme rôzne diétne potreby, aby ste sa mohli cítiť dobre z toho, čo jete (bezlaktózová, refluxná, histaminová diéta). Navštívte našu školskú jedáleň a objavte chutné a výživné možnosti stravovania na školskej pôde!

Navyše, od od 1. mája 2023 platia obedy zadarmo. Prihlásiť sa môžu aj žiaci, ktorí na obedy doposiaľ nechodili. Majú tak fantastickú možnosť prísť sa presvedčiť, aké chutné obedy ponúkame. Platí sa len režijný poplatok - 10€ za mesiac.  Viac informácií nájdete TU.

• Desiaty

• Počuli ste už o našich chutných bufetových stoloch? Žiaci si sami vyberajú desiatu spomedzi širokého výberu z našich bufetových stolov. Nemusíte tak baliť vrecká či boxy s desiatou, deti si pohodlne vyberú, na čo majú chuť. Ponúkame rôzne výživné pochúťky, ktoré žiakom pomôžu začať deň správne, vrátane syrov, mäsových výrobkov, jogurtov, sladkého pečiva a nátierok.

Naše pochutiny sú vyrobené len z tých najčerstvejších surovín, takže sa budú cítiť dobre a načerpajú energiu. Už žiadne ponáhľanie sa z vyučovania s prázdnym žalúdkom! Navštívte našu jedáleň ešte dnes a objavte množstvo chutných a zdravých raňajok, ktoré ponúkame. Sme si istí, že si žiaci nájdu niečo, čo majú radi.

📌Ponúkame aj bezlaktózovú, refluxnú a histamínovú diétu!