• Školské rovnošaty

• Zavedením rovnošaty chceme deti predovšetkým viesť ku kultúre obliekania, ktorá do školy neodmysliteľne patrí a ktorá sa podľa nás každým rokom stáva menej prítomnou. Šiltovky, mikiny s kapucňou, tričká s nevhodnými nápismi, ktorých význam netušia nielen rodičia, ale niekedy možno ani samotné deti. Dnešné deti sú vďaka Facebook-u, Youtube-u a iným sociálnym sieťam vystavené nespočetnému množstvu kultúrnych vzorov, čoho výsledkom je pestré sebavyjadrenie prostredníctvom oblečenia. Cítime ale, že aspoň škola by mala byť zdravou protiváhou a viesť deti k istým spoločenským normám a štandardom.

Nie je to len o tom, ako sa oblieka Vaše dieťa, ale najmä o tom, ako sa obliekajú všetci ostatní.

Deti rady medzi sebou pretekajú, porovnávajú sa - kto má lepšie známky, tašku so silnejším superhrdinom a vo vyšších ročníkoch, kto má iPhone či Air Max-i. Nie, akékoľvek sociálne rozdiely týmto opatrením neodstránime. Čo ale chceme dosiahnuť je prostredie, v ktorom sa na tieto veci “nehrá”. Chceme vytvoriť prostredie, v ktorom sa nedá vyniknúť divokým tričkom, alebo spustenými nohavicami, ale prostredie, v ktorom dieťa získa uznanie rovesníkov len za to, ako je pracovité a snaživé, za to, ako pekne maľuje, alebo za to, že si perfektne pamätá anglické slovíčka.

Cenník a veľkosti rovnošiat si môžete pozrieť TU.